A Tisza Párt módosító javaslata szerint nem indulhat országgyűlési képviselői választáson az, aki már összesen tizenkét évig betöltötte ezt a pozíciót. E javaslat nyomán megnéztük, hogy a jelenlegi képviselők közül kik lesznek ily módon érintettek.
A Tisza Párt kampányának középpontjában állt, hogy távol maradnak a korábbi, megosztó pártoktól, így a frakciójukban nincsenek olyanok, akik már újra indulhatnának. A párt 141 képviselője számára tehát elindult a visszaszámlálás.
A Fidesz színeiben többen is „öregednének ki” a parlamentből: a 52 fős frakciójukból 22-en nem vehetnek részt a következő választáson, köztük Gulyás Gergely, aki már 2010 óta a Tisztelt Ház tagja. Más fideszes képviselők, akik szintén nem fognak tudni indulni a következő választáson, a következők:
– Balla György, Budai Gyula, Héjj Dávid Ádám, Horváth László, Kocsis Máté, Lázár János, Németh Zsolt, Pócs János, Szijjártó Péter, Tuzson Bence, és Witzmann Mihály.
Van néhány képviselő, aki idén egyéniben szerzett mandátumot, de 2030-ban már nem tudná megméretni magát, például Ágh Péter és Balla Mihály.
A Kereszténydemokrata Néppárt frakciójában a legnagyobb megújulást hozza ez a módosítás, hiszen az ottani 8 tagból csupán kettő indulhatna újból 2030-ban.
A Mi Hazánk frakciójából pedig négy képviselő kizárásra kerülne.
Toroczkai László, a párt frakcióvezetője, továbbra is folytathatná a politikai munkáját, mivel ő 2022 óta tagja a parlamentnek.
Forrás hvg.hu
