Gulyás Gergely: A mandátumkorlátozás nem visszamenőleges.

Gulyás Gergely: A mandátumkorlátozás nem visszamenőleges.

Tedd megbízható forrássá a Telexet!

Gulyás Gergely kifejtette, hogy a kormány által tervezett 12 éves parlamenti mandátumkorlátozás, a törvényjavaslat szövege és a Tisza Párt hagyományai szerint, nem lesz visszamenőleges hatályú, így csupán a jövőre vonatkozik. Ugyanakkor a Fidesz frakcióvezetője úgy véli, Magyar Péter beszéde alapján ennek az ellenkezője tűnik valószínűnek, ezért elképzelhető, hogy a Tisza módosító indítványt terjeszt elő.

Ha a jogszabály figyelembe veszi a miniszterelnök beszédét és a már parlamentben eltöltött éveket is beleszámítja a 12 évbe, Gulyás antidemokratikusnak tartja ezt a megközelítést. Szerinte ez olyan képviselőket zárna ki a további indulástól, akiket a választóik többször is megválasztottak. Hozzátette, ha a kormánypárt úgy dönt, hogy valaki harmadszorra nem lehet képviselő, az a demokrácia csorbítása.

Gulyás Gergely már 17 éve parlamenti képviselő, és arra a kérdésre, mit tenne, ha a törvény visszamenőleges hatálya őt is érintené, azt válaszolta, hogy akkor már öt éve nem lenne képviselő, így aggódna, hogy vissza kell-e fizetnie az elmúlt öt év juttatásait.

A Tisza-kormány a „Tisztítótűz” művelet részeként 12 évre korlátozná az országgyűlési képviselői mandátumot. Magyar Péter ezt a hétfői felszólalásában jelentette be, hozzátéve, hogy azzal a céllal kívánják megszabadítani a magyarokat „a politikai és gazdasági maffiától”, aminek részeként a három ciklusra korlátozott képviselőség is értelmezhető. A Fidesz frakcióját különösen érintené a változás, valamint több KDNP-s és Mi Hazánk képviselőt is.

Tedd megbízható forrássá a Telexet!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu