Tegnap több újságíró kérdezte Hadházy Ákost arról, hogy tervez-e pályázni a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal vezetésére, valamint mi a véleménye a tervezett hatóságról. A volt független országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán kifejtette, hogy előbb látni kellene a hivatalról szóló törvénytervezetet. Hadházy Ákos, aki pályafutását a Fidesz kötelékében kezdte, majd az LMP politikus és az ellenzéki összefogás jelöltjeként folytatta, a legutóbbi választáson 16 százalékos eredményt elérve távozott a képviselőségtől. Miután átnézte a tervezetet, megállapította, hogy nem pályázhat, mivel csupán 16 évnyi szakmai tapasztalattal rendelkezik, és hiányzik a szükséges jogi vagy pénzügyi képesítése, továbbá Magyar Péterék véleménye szerint előző országgyűlési képviselőség is kizáró ok.
Forrás www.origo.hu
