Kovács Zoltán (Fotó: MTI / MTVA / Kocsis Zoltán)
Az Országos Magyar Vadászati Védegylet vezetősége úgy határozott, hogy június 23-ától megszünteti dr. Kovács Zoltán főszerkesztői megbízatását a Nimród Vadászújságban – áll a szervezet közleményében, amelyet a hvg.hu is észrevett.
Kovács, aki az Orbán-kormány nemzetközi kommunikációért felelős államtitkára volt, a Nimród Vadászújság Facebook-oldalán számolt be véleményéről a leváltásával kapcsolatban. „A mai döntés tükrében – amelyről nem értesítettek és személyesen sem közölték velem – csupán két gondolat jut eszembe:
• köszönet mindenkinek, aki az elmúlt 7 évben mellettünk állt és valóban úgy gondolta, hogy a vadászat kérdéseiben nincs helye pártpolitikai megfontolásoknak, csupán ésszerű szakmai álláspontoknak; büszkék lehetünk az elért eredményeinkre!
• Minden más érdekeltnek Fekete István (»Gyeplő nélkül«) mondását ajánlom: »Nem csoda, hogy annyi probléma van a világban, mert az emberek gonoszsága mellett csak az ostobaságuk nagyobb.«”
Forrás hang.hu
