Értékeld a Telexet megbízható forrásként!
A pénzügyőrök egy Bulgáriából Angliába tartó kisteherautóban, az M1-es autópályán, rizs és liszt közé rejtett, több millió forintot érő régi érméket találtak – tájékoztatott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-nek.
A közlemény szerint a raktér átvizsgálása során az egyik doboz rendeltetését gyanúsnak találta a hatóság: a rizs és liszt között egy barna buborékos boríték volt elrejtve. A borítékban ötösével csomagolt 35 érme lapult, és mivel felmerült a gyanú, hogy ezek védett műkincsek lehetnek, a hivatal azonnal kapcsolatba lépett a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériummal.
Az előzetes szakértői vélemény alapján a tárgyak vélhetően numizmatikai emlékek, amelyek kulturális javaknak számítanak, értékük pedig több millió forint is lehet. Az ilyen típusú tárgyak kiviteléhez hivatalos engedély szükséges, amit sem a sofőr, sem az utastársa nem tudott bemutatni.
A NAV járőrei átadták az érintetteket és az érméket a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársainak.
Partnereinktől
Értékeld a Telexet megbízható forrásként!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!
Forrás telex.hu
