Navracsics Tibor a Válasz Online podcastjában
A nemzeti tőkéseknek mostantól kötelező támogatniuk és mecénásként finanszírozniuk a konzervatív média működését – áll a nyílt levélben, amelyet kedden tett közzé Navracsics Tibor volt közigazgatási és területfejlesztési miniszter, valamint Ferencz Orsolya, az Orbán-kormány volt űrkutatási biztosa.
A Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya Facebook-oldalán is közzétett levélben kifejtik, hogy az utóbbi napokban a polgári, jobboldali médiában tömeges elbocsátások történtek, ami sok család megélhetését és sorsát veszélyezteti. „Úgy gondoljuk, hogy nem csupán a könnyű időszakokban szükséges a polgári értékek mellett kiállni, hanem a nehezekben is. Valójában akkor kell igazán ragaszkodnunk az értékeinkhez” – írták.
Azt is hangsúlyozták, hogy a nemzeti tőkések a magyar vállalatokat előnyben részesítő korábbi kormányzati program révén jelentős vagyont gyűjtöttek, és sok esetben a nagytőkések viselkedése miatt kellett nehézségekkel szembenézniük a jobboldaliaknak, köztük a sajtó munkatársainak is. „Arra kérjük tehát a magyar nagytőke jobboldali értékeket támogató képviselőit, hogy haladéktalanul kezdjenek el egy minőségi jobboldali média finanszírozásába. Emellett elvárjuk, hogy a médiaiparból most elbocsátott szakemberek számára azonnal kínáljanak új munkahelyeket, és felelősséget vállaljanak helyzetük rendezésében!” – olvasható a nyílt levélben.
Forrás hang.hu
