Navracsics és Ferencz pénzt kér a fideszes médiához.

Navracsics és Ferencz pénzt kér a fideszes médiához.

A nemzeti tőkéseknek jelenleg kötelező támogatniuk és mecénásként finanszírozniuk a konzervatív média működését – olvasható abban a nyílt levélben, amelyet kedden tett közzé Navracsics Tibor volt közigazgatási és területfejlesztési miniszter, valamint Ferencz Orsolya, az Orbán-kormány egykori űrkutatási biztosa.

A levél szerint, amely mindkettőjük Facebook-oldalán elérhető, az utóbbi időben a polgári és jobboldali médiában tömeges elbocsátások történnek, ami számos család egzisztenciáját és életét veszélyezteti. Hangsúlyozzák, hogy a polgári értékekhez való ragaszkodás nem csak a könnyű időkben fontos, hanem akkor is, amikor nehezek a körülmények. Igazán ekkor szükséges kitartani az értékeink mellett.

A levélben kifejtik, hogy a nemzeti tőkések, akiket nem neveznek meg, a magyar vállalatok előnyben részesítésére irányuló kormányzati program révén jelentős vagyonokat halmoztak fel, és sokan közülük, a nagytőkések magatartása miatt, nehezen éltek meg, beleértve a sajtó munkatársait is.

Ezért kérik a magyar nagytőkés közösség jobboldali értékeket fontosnak tartó tagjait, hogy sürgősen kezdjenek hozzá egy minőségi jobboldali médiaportfólió létrehozásához. Elvárják, hogy az őket érintő hirtelen elbocsátások után azonnal kínáljanak új lehetőségeket a veszteség érintettjei számára, és érdemi felelősséget vállaljanak az ügyük rendezésében.

A Mediaworksnél nemrég kezdődött leépítések akár 400 embert is érinthetnek, és több újság, köztük megyéi lapok is megszűnhetnek. A 24.hu pedig elsőként számolt be arról, hogy a Pesti Srácok munkatársait mind elbocsátják.

Forrás 24.hu