Bús Balázs (Fotó: MTI/MTVA / Lakatos Péter)
Cikkünk folyamatosan frissül.
Új részleteket osztott meg Tarr Zoltán a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) választás előtti pénzosztása kapcsán, amely nagy felháborodást keltett.
A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter tájékoztatott arról, hogy „A Hankó-botrány ügyének felderítése jól halad, a NAV kedden hat embert vett őrizetbe a 17 milliárd forintot meghaladó támogatások kapcsán. A nyomozók munkája, valamint a korábban politikai lojalitás alapján kiosztott közpénzek alapos ellenőrzése elengedhetetlen, mert így lehetne áttekinthetően átalakítani és szakmai alapokon működővé tenni a kulturális támogatási rendszert. Az egykori és jelenlegi munkavállalókat, akiket hűtlen kezelés gyanújával hallgattak meg, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában álltak vagy állnak.”
A 24.hu információi szerint őrizetbe vették és gyanúsítottként kihallgatták Bús Balázst, Óbuda volt fideszes polgármesterét, aki az utóbbi években a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke volt.
Forrás hang.hu
