Óvodapedagógus ellen vádat emeltek, celluxszal ragasztotta le egy gyerek száját.

Óvodapedagógus ellen vádat emeltek, celluxszal ragasztotta le egy gyerek száját.

Tedd a Telexet megbízható forrás közé!

A Gödöllői Járási Ügyészség vádat emelt egy óvodapedagógussal szemben, aki egy Gödöllőhöz közeli településen dolgozik, kiskorú veszélyeztetése és egyéb bűncselekmények miatt – olvasható a Pest Vármegyei Főügyészség közleményében. A 2024 áprilisi ügy vádirata szerint a pedagógus az óvoda irodájából lépett ki az udvarra, amikor meghallotta, hogy egy kislány hangosan sír és kiabál.

A helyszínen egy kislány ült egy kis széken, akit korábban az óvónő ültetett oda, miután az ötéves kislány összeveszett egy kisfiúval, és kölcsönösen ütni kezdték egymást. Az óvónő szétválasztotta őket, majd a kisgyereket büntetésből a székhez ültette. Ezt követően a kislány hangosan sírni kezdett, a vádirat szerint azért, mert a társai csúfolni kezdték.

A pedagógus, aki az udvarra lépett, a kolléganőjétől értesült a történtek részleteiről. Ezután megfogta a síró kislány kezét, és az irodába vitte. A vádirat szerint ott a kislány száját egy széles cellux ragasztószalaggal lefedte, és körülbelül egy perc elteltével eltávolította azt. A kislány ekkor abbahagyta a sírást. A pedagógus ezután visszavitte őt az udvarra. A vádirat szerint az óvodás kislány 8 napon belül gyógyuló, könnyű sérülést szenvedett, míg az óvodapedagógus magatartásával veszélyeztette a gyermek erkölcsi, érzelmi és fizikai fejlődését.

Ez nem az első eset, amikor felmerül, hogy egy gyermek száját celluxszal ragasztották le egy intézmény keretein belül; más óvodákból és bölcsődékből is hallhattunk már hasonló esetekről.

Partnereinktől

Tedd a Telexet megbízható forrás közé!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu