Vádat indítottak egy óvónő ellen, aki celluxzal ragasztotta le egy ötéves kislány száját egy Gödöllő közelében lévő óvodában – közölte az ügyészség keddi nyilatkozatában.
A vádirat szerint 2024 tavaszán egy másik óvónő a kislány büntetéseként lépett fel, miután az összeverekedett egy kisfiúval. Miután szétválasztotta őket, a kislányt egy kisszékre ültette, aminek következtében a gyermek sírni kezdett, mert a csoporttársai csúfolták őt. Ezt észlelte egy másik óvónő, aki az irodában volt, és kiment az udvarra, ahol kollégája elmondta neki, mi történt. Ekkor a nő megragadta a síró kislány kezét, bevitte az irodába, és egy széles ragasztószalagot ragasztott a szájára, majd egy perc múlva levette azt. A kislány nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Az ügyészség véleménye szerint a bántalmazó óvónő viselkedése veszélyeztette a kislány erkölcsi, érzelmi és testi fejlődését. A Gödöllői Járási Ügyészség a nőt kiskorú veszélyeztetésével és minősített könnyű testi sértéssel vádolja – olvasható a közleményben.
Forrás hvg.hu
