Óvónő ragasztotta le egy ötéves száját, vádat emeltek.

Óvónő ragasztotta le egy ötéves száját, vádat emeltek.

Vádat indítottak egy óvónő ellen, aki celluxzal ragasztotta le egy ötéves kislány száját egy Gödöllő közelében lévő óvodában – közölte az ügyészség keddi nyilatkozatában.

A vádirat szerint 2024 tavaszán egy másik óvónő a kislány büntetéseként lépett fel, miután az összeverekedett egy kisfiúval. Miután szétválasztotta őket, a kislányt egy kisszékre ültette, aminek következtében a gyermek sírni kezdett, mert a csoporttársai csúfolták őt. Ezt észlelte egy másik óvónő, aki az irodában volt, és kiment az udvarra, ahol kollégája elmondta neki, mi történt. Ekkor a nő megragadta a síró kislány kezét, bevitte az irodába, és egy széles ragasztószalagot ragasztott a szájára, majd egy perc múlva levette azt. A kislány nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.

Az ügyészség véleménye szerint a bántalmazó óvónő viselkedése veszélyeztette a kislány erkölcsi, érzelmi és testi fejlődését. A Gödöllői Járási Ügyészség a nőt kiskorú veszélyeztetésével és minősített könnyű testi sértéssel vádolja – olvasható a közleményben.

Forrás hvg.hu