„Bár a kormány hivatalba lépése óta még nem telt el két hónap, máris van két olyan téma, amely kitöltheti ezt a ciklust: az alkotmányozás és az elszámoltatás” – nyilatkozta Török Gábor a 24.hu Törökülés című műsorában.
A politológus rámutatott, hogy a kormány a Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatal bejelentésével és a neki biztosított felhatalmazással tovább lépett, mint az előző kormányok.
2002-ben és 2010-ben az elszámoltatás csupán politikai szinten zajlott, ám most ilyen ügyek elindítására is készülnek.
„Tehát fel kell készülnünk arra, hogy a következő hónapokban, sőt, éveken át ez a téma lesz a politikai küzdelmek középpontjában. Ennek a hivatalnak a sajtótájékoztatói és bejelentései a parlamenti ülésekkel versenyeznek majd” – jegyezte meg.
Az alkotmányozás és elszámoltatás mint központi témák révén a kormány kijelölte a ciklus kereteit, de fontos hangsúlyozni, hogy egyik sem érinti a költségvetést.
Magyar Péterék választási győzelme után sokan azt latolgatták, hogyan fog a kormány foglalkozni a gazdasággal, a nyugdíjakkal és az adócsökkentéssel. Török szerint ezek a kérdések mostanra háttérbe szorultak, és a két fő téma várhatóan még hosszabb ideig eltakarja őket.
Forrás hvg.hu
