Visszahelyezték posztjára a leváltott mentős igazgatót.

Visszahelyezték posztjára a leváltott mentős igazgatót.

Beállíthatod a Telexet megbízható forrásnak!

Constantinovits Miklós megbízott főigazgató ismét Kádár Balázs főorvost nevezte ki az Észak-magyarországi Regionális Mentőszervezet igazgatójának. Kádár 34 éve dolgozik az Országos Mentőszolgálatnál, az utolsó kilenc hónapban pedig kivonuló mentőorvosként tevékenykedett.

Az Országos Mentőszolgálat közlése szerint a kinevezés Kádár szakmai felkészültségét és hosszú évtizedes tapasztalatát ismeri el, hangsúlyozva, hogy a vezetői feladatok alapja a szakmai és emberi alkalmasság.

Kádárt tavaly ősszel váltották le posztjáról, holott 2024 májusában főigazgatói elismerést kapott. Magyar Péter, az OMSZ főigazgatója akkor megjegyezte, hogy „nyilvánvalóan politikai okokból” történt a döntés.

A Tisza Párt elnöke szerint Kádár „bűne” annyi volt, hogy egy baráti szalonnasütésen politikai véleményt kifejező pólót viselt, és ezt megosztotta a privát Facebook oldalán.

„Ígérem, hogy hazánk áprilistól újra vezetőként számít rád!” – írta akkor Magyar, és így is történt. Kádár már egyetemi tanulmányai alatt mentőápolóként, majd mentőtisztként dolgozott, ezt követően pedig mentőorvosként helyezkedett el. Széleskörű tapasztalatai vannak magán- és állami, magyar és nemzetközi betegszállítóknál is, ahol szakmai vezetőként tevékenykedett.

Partnereinktől

Beállíthatod a Telexet megbízható forrásnak!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu