A Mi Hazánk zászlókat tűzött az Erzsébet hídra.

A Mi Hazánk zászlókat tűzött az Erzsébet hídra.

Magyar zászlók az Erzsébet hídon (Forrás: Novák Előd/Facebook)

A Mi Hazánk Ifjai több magyar zászlót helyeztek el az Erzsébet híd teljes hosszában, mindkét oldalon, ahogyan azt Novák Előd bejelentette Facebookon. Az akciójúkat azzal indokolták, hogy „Budapest mindenkié”, ezért nem fogadható el, hogy egy párt vagy politikai mozgalom, mint például az LMBTQSTB-lobbi, kisajátítsa a teret saját zászlóival.

A közelgő Pride rendezvényre való tekintettel korábban szivárványos zászlókat tűztek ki a hídra, de azokat egy férfi eltávolította és a Dunába dobta, összesen több tucatot. A Budapesti Rendőr-főkapitányság azonosította a gyanúsítottat, egy 58 éves mogyoródi férfit, akit kedden elfogtak otthonában. Őt rongálás gyanúja miatt hallgatták ki, és elismerte a bűncselekményt; jelenleg szabadlábon védekezik.

Korábban a Főpolgármesteri Hivatal a Telexnek jelezte, hogy a zászlókat hamarosan pótolják, mivel „a Pride hónap és a felvonulás idejére fontos, hogy azok helyet kapjanak a sokszínű és szolidáris Budapest terén”.

Forrás hang.hu