A NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága költségvetési csalás és egyéb bűncselekmények nyomán indított nyomozásában megalapozott gyanú merült fel, hogy az NKA döntéshozói 2024 decemberétől jogszerű kereteiket túllépve, a vonatkozó törvényeket és szabályokat megszegve, összesen 1079 db támogatásról határoztak, amelynek értéke meghaladja a 17 milliárd forintot, így jelentős vagyoni hátrányt okozva – áll a főügyészség közleményében.
Az ügyészek indítványozzák a NKA ügyében őrizetbe vett hivatalnokok letartóztatását. A pénzügyi nyomozók a pályázatok elbírálásával foglalkozó hat személyt őrizetbe vettek, és hűtlen kezelés gyanújával kihallgatták őket.
A súlyos bűncselekmények miatt folyó büntetőeljárásban az ügyészség a letartóztatás elrendelését javasolja a szökés, elrejtőzés, valamint az eljárás jogtalan befolyásolásának és a bűnismétlés veszélyének elkerülése érdekében.
A letartóztatásokról a Kecskeméti Járásbíróság nyomozási bírája holnap fog dönteni.
Bús Balázs, az NKA alelnöke, Óbuda korábbi polgármestere, az NKA pályázatainak lebonyolításáért felelős Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő főigazgatója és kabinetvezetője, valamint három tagja a döntéshozó bizottságnak, akik a 17 milliárd forint elosztásáról határoztak, csütörtökön kerülnek meghallgatásra.
Forrás www.origo.hu
