Az első 500 milliárd forintos többletforrást a szakdolgozói bérek hosszú távú rendezése és az alapellátás modernizálása céljából használják fel. Ezen kívül az egészségügyi miniszter, Hegedűs Zsolt, új intézmények létrehozását is bejelentette egy szakmai konferencián.
A MEMT konferencián elhangzott, hogy Hegedűs Zsolt a politikai pályafutását revansvágy indította el. Az őszi időszakban várható a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) források hazahozatala, amelyről a miniszter elmondta, hogy az Európai Unióval folytatott tárgyalások jól haladnak.
A többletforrásokat a szakdolgozói bérek rendezésére, az alapellátás fejlesztésére, és a lakosság közvetlen egészségügyi kiadásainak csökkentésére irányítják. Hegedűs Zsolt új szervezetek létrehozását is bejelentette, többek között Az Egészségügyi Minőségellenőrző Hatóságot (EMH), amely a politikai befolyás mentes szakmai működést célozza. Emellett egy új intézmény, a Magyar Klinikai Kiválósági Intézet (MKKI) is létrejön, amely a brit NICE mintájára fog működni.
A miniszter elmondta, hogy jogi kötelezettségeket írnak elő az orvosi csapatok számára műhiba vagy nem kívánt események esetén, így a hibát önkéntesen fel kell tárniuk, és hivatalos jegyzőkönyvben kell rögzíteniük. A betegek várhatóan csökkenő várólistákra számíthatnak Hegedűs Zsolt irányítása alatt, azzal a céllal, hogy a kórházi váróidőket másfél év alatt hat hónapra rövidítsék.
A Tisza Párt választási ígéreteiben szerepel, hogy nem emelnek adót (az egymilliárd forint feletti vagyonokra bevezetett vagyonadón kívül), a személyi jövedelemadót a mediánbér alatt keresőknek 9 százalékra csökkentik, visszaállítják a KATA adózási formát, valamint a gyógyszerek áfáját 0 százalékra mérséklik. Ezen kívül ígéretet tettek az ÁFA radikális csökkentésére és a védett benzinár 480 forintra való csökkentésére, valamint a kórházi várólisták lerövidítésére is.
Forrás www.origo.hu
