A győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház C3-as épületének klímaberendezése műszaki hiba miatt leállt, erről kedden tájékoztatták a közvéleményt a Facebookon. A Telex információi szerint ezen a szinten található az onkológiai részleg, a kardiológia, a belgyógyászat és a gyermekintenzív osztály is. Az épület ötemeletes, és 2013-ban került átadásra.
A kórház vezetősége közölte, hogy azonnal észlelték a problémát, és értesítették a fenntartókat valamint a műszaki csapatokat. A hibafeltárást elvégezték, és a javításhoz szükséges alkatrészek már megérkeztek. A javítás jelenleg folyamatban van, és remélhetőleg szerdára befejeződik.
Az intézmény átmeneti műszaki intézkedéseket tett a belső hőmérséklet javítása és a légcsere biztosítása érdekében, valamint vizet osztottak a betegeknek és családtagjaiknak.
Hétfőn a budapesti Országos Onkológiai Intézetben is klímaberendezés hiba lépett fel, ami miatt a műtéteket át kellett szervezni. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter az esetet követően késő este reagált, és közölte, hogy speciális alkatrészeket repülővel küldenek, amelyek, ha minden jól alakul, holnapra beépítésre kerülnek, így megoldódhat a műszaki probléma.
Forrás hvg.hu
