Magyar Péter megszüntetné Novák és Schmitt juttatásait.

Magyar Péter megszüntetné Novák és Schmitt juttatásait.

„Javasolni fogjuk, hogy azok a köztársasági elnökök, akik nem fejezték be teljes ciklusukat, a jövőben ne kapjanak élethosszig tartó juttatásokat” – nyilatkozott Magyar Péter miniszterelnök kedden a közösségi platformján.

A kormányfő a Tisztítótűz művelet során bejelentett intézkedések után vetette fel ezt a kérdést, miközben a kormány közzétette azt az Alaptörvény-módosítást is, mely révén elmozdíthatná Sulyok Tamást az elnöki posztról.

Amennyiben a keddi javaslatot a parlament elfogadja, az nemcsak Sulyokra vonatkozik, hanem elődjeire is: Schmitt Pál a plágiumbotránya miatt lépett le bő másfél évvel kinevezése után 2012-ben, míg Novák Katalin a kegyelmi botrány miatt mondott le szintén hasonló idő elteltével 2024-ben.

Jelenlegi jogszabályok szerint a köztársasági elnökök élethosszig tartó juttatásokat kapnak, ami többek között lakás igénylésére is vonatkozik. 2024 eleje és 2025 vége között összesen 780 millió forintot költöttek Schmitt Pál, Áder János és Novák Katalin juttatásaira. Ezzel kapcsolatosan bővebb információt az alábbi cikkünk tartalmaz:

A nyitókép forrása: Novák Katalin / Facebook

Forrás hvg.hu