Panaszt tett az újdörögdi gránátbaleset sérültje.

Panaszt tett az újdörögdi gránátbaleset sérültje.

A Győri Regionális Nyomozó Ügyészség június elején lezárta a nyomozást az újdörögdi kézigránát-baleset ügyében, ám a legrosszabbul sérült nő nem fogadta el ezt a döntést, és fellebbezett a megszüntető határozat ellen – tájékoztat a Telex.

A Központi Nyomozó Főügyészség válaszában jelezte, hogy ha a döntést hozó ügyészség nem találja indokoltnak a panaszt, akkor nyolc napon belül a felettes ügyészséghez továbbítja azt. A felettes hatóság a Központi Nyomozó Főügyészség, amely 30 napon belül köteles véleményt nyilvánítani a panasz ügyében.

A baleset 2025. március 21-én történt az újdörögdi katonai gyakorlótéren, ahol egy kormánytisztviselőknek rendezett önkénteskiképzésen egy fiatal nő kezében felrobbant egy éles gránát. A nő mindkét kezét amputálni kellett, emellett egy kiképző katona is sérült.

A történtek nyomán katonai vizsgálat és büntetőeljárás indult. Az előbbi a baleset során használt gránát-sorozat ellenőrzésére irányult, és megállapította, hogy műszaki problémák nem voltak. A büntetőeljárás azonban június elejéig elhúzódott, végül a nyomozás felelősök megnevezése nélkül zárult le.

Nyitóképünk illusztráció. Fotó: MTI / Vasvári Tamás

Forrás hvg.hu