A közlemény szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgató-helyettese összehívta a Terrorellenes Koordinációs Bizottságot. Az ülésen a szakértők átértékelték a biztonsági helyzetet, és ajánlást tettek Magyarország terrorfokozatának 3-as (közepes) szintre való módosítására. Ennek alapján Pósfai Gábor belügyminiszter döntött a terrorfokozat csökkentéséről a korábbi 2-es (magas) szintről 3-as (közepes) szintre.
A közleményben úgy fogalmaztak, hogy a bizottság ülésén a nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek alaposan elemezték az országot érintő biztonsági kockázatokat, illetve a nemzetközi információcseréből származó adatokat. Az elemzés rávilágított, hogy a korábban bevezetett szigorúbb biztonsági intézkedések fenntartása már nem indokolt a jelenlegi fenyegetettségi szint mellett, így lehetőség nyílt a terrorfokozat csökkentésére. A rendvédelmi és nemzetbiztonsági szervek a csökkentett fokozat mellett is folyamatosan figyelemmel kísérik a biztonsági környezetet, és a jogszabályoknak megfelelően biztosítják az állampolgárok és a kritikus infrastruktúrák védelmét. Magyarországon a terrorfenyegetettségi készültség szintjét február 28-án emelték meg, az iráni háború kitörésének napján.
Forrás hang.hu
