Baranyai nő megölte újszülött gyermekét.

Baranyai nő megölte újszülött gyermekét.

Egy nő titokban viselte a terhességét, majd a szülést követően megölte a gyermekét. A Baranya Vármegyei Főügyészség vádat emelt ellene emberölés miatt, mely egy 14 éven aluli személy sérelmére történt.

A vádirat alapján a nő egy baranyai faluban élt élettársával és hét kiskorú gyermekével, nehéz anyagi helyzetben. A család csak alkalmi munkákból és szociális segélyekből tudta fenntartani magát.

Tavaly májusban a nő nyolcadik alkalommal esett teherbe, de ezt eltitkolta, mert félt a családtagjaitól. Orvoshoz nem ment, a védőnő januárban vette észre a terhességet, de a terhesgondozásban nem volt hajlandó együttműködni. Februárban életképes gyermeket szült, de nem gondozták; a csecsemőt egy pokrócba csavarta, amit egy tornazsákba tett, majd egy szekrénybe rejtette, ahol a baba elhunyt.

Forrás hvg.hu