Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírásával és a Magyar Közlönyben való kihirdetésével életbe lép az a törvénycsomag, amelyet kedden 145-39 arányban, tartózkodás nélkül megszavazott az Országgyűlés, és amely a közmédia átalakítását célozza. Ezzel egy hosszú, átmeneti időszak veszi kezdetét, amely tele van megválaszolatlan kérdésekkel és jogi kihívásokkal.
Miközben Magyar Péter miniszterelnökkel folyamatosan éles vitát folytat a saját szerepéről és alkalmasságáról, Sulyok várhatóan a közeljövőben aláírja a médiatörvény módosítását is, hiszen a korábbi törvények esetében is így tett, még ha aggodalmai voltak is, mint például a legutolsó Alaptörvény-módosítás kapcsán.
A törvény másnap érvénybe lép, ami automatikusan megszünteti a közmédia két vezetőjének, a Duna Médiaszolgáltató és az MTVA vezérigazgatójának megbízatását. Jelenleg Altorjai Anita van hivatalban a Duna Médiaszolgáltatónál, míg az MTVA vezérigazgatója, Papp Dániel, aki hírhamisítóként ismert, június 5-én távozott, de a felmondási ideje alatt még ő felel az intézmény működéséért.
A törvény hatályba lépésével nemcsak a közmédia két cégét érinti, hanem a magyar médiaszolgáltatások legfőbb felügyeleti szerveit is, így a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Médiatanács elnöki pozícióját is megszünteti, amelyet jelenleg Koltay András tölt be. Különösen figyelemre méltó, hogy vele korábban nyomozás indult, mert havi egymilliós juttatást kapott az MCC-től.
Forrás hvg.hu
