Jön a forróság vége, mutatjuk az enyhülés idejét!

Jön a forróság vége, mutatjuk az enyhülés idejét!

A következő hét elején északnyugat felől hűvösebb levegő érkezhet a Kárpát-medencébe. A soproni fáklyadiagram alapján az ország északnyugati részén ekkor már néhány fokos enyhülés várható – tájékoztatta a HungaroMet a közönséget a Facebookon.

Az igazi lehűlés viszont inkább a jövő hét közepére várható, ami csökkentheti a hőséget a hét második felében. Emellett megnő a záporok és zivatarok előfordulásának valószínűsége is.

Addig azonban rendkívül magas hőmérsékleteket tapasztalunk. A következő napokban a hőmérséklet tovább emelkedik, és helyenként elérheti vagy meg is haladhatja a 40-41 fokot. Az éjszakák is egyre kevésbé nyújtanak felfrissülést, a hőhullám pedig a következő hét elején éri el a csúcspontját. Szombat hajnalától az ország nagy részén harmadfokú, vörös riasztás lép életbe a hőség miatt.

Forrás hvg.hu