Bár a választások óta alig hallhattunk a digitális polgári körökről (DPK), most ismét megmutatták magukat. A 24.hu beszámolója szerint a szervezőcsapat új kezdeményezéssel állt elő: csütörtöktől elérhető az Orbán Viktor által aláírt Nemzeti Hitvallás.
A levélben jelezték, hogy az új kormány célja a Nemzeti Hitvallás eltávolításával az, hogy a magyarok ne érezzék büszkeséget történelmük, hitük és elért eredményeik iránt. Továbbá említették, hogy hasonló helyzet utoljára a kommunista időszakban fordult elő, amikor a hatalom háttérbe szorította a nemzeti egységet és összetartozást jelképező szimbólumokat.
A felhívás hangsúlyozza: „Ha neked is fontos, hogy Magyarország nagyhatalmi rangra emelkedett, tedd ki az Orbán Viktor által aláírt Nemzeti Hitvallást a faladra!”
Két hete a kormány hatályon kívül helyezte a középületekben történő nemzeti hitvallás kihelyezésére vonatkozó döntését. Orbán Viktor ezt követően a Fidesz Lendvay utcai székházában felrakta a falra a Nemzeti Hitvallás keretezett másolatát.
Forrás hvg.hu
