Tarr Zoltán bocsánatot kért az NKTK dolgozóitól.

Tarr Zoltán bocsánatot kért az NKTK dolgozóitól.

Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter, 2026. június 22-én válaszolt egy az Országgyűlés rendkívüli ülésén feltett azonnali kérdésre. (MTI/Purger Tamás)

Tarr Zoltán szerdán, Nagy Ervin kultúráért felelős államtitkárral együtt, látogatást tett a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) munkatársainál, hogy bocsánatot kérjen tőlük az előző vezetés nevében, valamint megerősítse, hogy a jövőben a kulturális támogatások rendszere átláthatóan és igazságosan fog működni azokkal, akik nem követtek el bűncselekményt. A miniszter csütörtökön Facebook-bejegyzésben számolt be az eseményről.

Bejegyzésében Tarr Zoltán hangsúlyozta, hogy a kulturális támogatások közpénzének visszaéléseinek feltárása közös érdek, ahogyan a felelősök elszámoltatása is. Kiemelte, hogy a visszaélések miatt azok is szenvednek, akik nem tudtak azokról, és tisztességesen végezték munkájukat, noha a rendszer visszaélt bizalmukkal. Ebből az okból látogattak el az NKTK munkatársaihoz, akik folyamatosan segítik a bűnesetek felderítését. Hangsúlyozta, hogy nem ők a hibásak, hanem azok, akik visszaéltek hatalmukkal.

A miniszter arra is rámutatott, hogy az NKTK munkatársai aktívan segítik a támogatások adminisztrációját, ezért köszönetét fejezte ki nekik, amiért kitartóan támogatják a nyomozók munkáját, hiszen nélkülük nem lehetne ilyen gyorsan feltárni az igazságot. Bocsánatot kért tőlük az előző vezetés nevében is, amiért ezt kellett átélniük. Kiemelte, hogy a megtisztulás elengedhetetlen a kulturális támogatások átlátható és igazságos, politikamentes működéséhez, együtt azokkal a munkatársakkal, akik nem vettek részt a bűncselekményekben.

Forrás hang.hu