Új főszerkesztővel kezd új korszakot a Délmagyar.

Új főszerkesztővel kezd új korszakot a Délmagyar.

A Délmagyar impresszuma nemrég Ökrös Csabát nevezte ki főszerkesztőnek, felváltva ezzel a két éve hivatalban lévő Király Ernőt. Az időzítés nem véletlen, hiszen a Fidesz-közeli Mediaworks néhány nappal korábban bejelentette, hogy augusztus 1-től a Magyar Nemzet mellett tizenkét másik vármegyei napilapot, köztük a Délmagyart, hetilappá alakít.

Ez a döntés a Délmagyar történetében egy jelentős átalakulást hoz. A több mint száz éve napilapként működő újság augusztustól már csak szombatonként jelenik meg nyomtatott formában, a napi hírek pedig az online platformon érhetők el. A Mediaworks tájékoztatása szerint a nyomtatott verzió a jövőben elsősorban riportokra, interjúkra és elemzésekre fog összpontosítani.

A lap átalakítása nem csupán a megjelenését érinti; a Mediaworks június közepén bejelentette, hogy szervezeti változtatásokra és létszámcsökkentésre is sor kerül. A Kecsup független lap értesülései szerint a Bács-Kiskun megyei Petőfi Népe és BAON szerkesztőségében, ahol szintén Ökrös a főszerkesztő, már történtek elbocsátások.

Jelenleg még nem tudni, hogy a Mediaworks portfóliójába tartozó Délmagyarnál várhatók-e hasonló lépések. Éppen ezért próbáltuk telefonon elérni Ökrös Csabát, hogy megtudjuk, mikor veszi át hivatalosan a főszerkesztői pozíciót, miért történt a vezetőváltás, és hogy várhatóak-e leépítések, illetve hogyan változik a szerkesztőség működése a nyomtatott lap hetilappá alakulásával. Cikkünk megjelenéséig azonban nem tudtuk elérni.

A Kecsupnak viszont sikerült beszélnie Ökrössel. Kérdéseikre, miszerint valóban régiós főszerkesztő-e, illetve hogy igaz-e, hogy három munkatársat elbocsátottak a Petőfi Népétől és a BAON-tól, nem kívánt részletes válaszokat adni. Csak annyit mondott, hogy a Mediaworks honlapján minden információ megtalálható, és jelenleg betegszabadságon van.

Ökrös Csaba több mint harminc éve dolgozik a médiában, korábban a Pesti Hírlap, az Esti Hírlap és az MTV munkatársaként tevékenykedett, majd a Petőfi Népénél volt újságíró, szerkesztő, később főszerkesztő 2016-tól. Információink szerint pályafutása elején a Délmagyarnál dolgozott, majd az Index szerkesztőségéhez került a kétezres évek elején.

A Magyar Narancs 2017-es cikkében, amely a vidéki napilapok kormányközeli átalakulásáról szólt, említette, hogy több forrás szerint Ökrös Csaba kapcsolatban állt a későbbi vezetőkkel a tulajdonosváltás előtt, és informálisan tájékoztatta őket a Mediaworks belső ügyeiről. Ökrös ezt nem tagadta, de baráti kapcsolatokra hivatkozott.

Mostanában több vezetőváltás is történt a Délmagyarnál. Tavalyelőtt Gidró Kriszta mondott le, utódja Király Ernő lett. Gidró Kriszta 2020-ban lett a főszerkesztő, Pósa Árpádot váltva, akit 2019-ben Pósa Bonifert Gábor váltott. Bonifert 2017-ben vette át a vezetést, amikor a lap Andy Vajnához került.

A szerző a Szegeder újságírója. A cikk a Szegeder és a Telex együttműködésének részeként jelenik meg a Telexen is.

Forrás telex.hu