A Fidesz budapesti frakciója a jövőben határozottabb ellenzéki szerepre készül a Fővárosi Közgyűlésben. Szepesfalvy Anna, a frakció vezetője, az Origónak adott interjújában úgy nyilatkozott, hogy a Tisza Pártnak, mint a legnagyobb politikai erőnek, komolyabb felelősséget kellene vállalnia a város irányításában és ellenőrzésében.
A politikust a június 26-i ülése előtt kérdeztük arról, milyen politikai irányvonal várható a Fidesztől a közgyűlés munkájában. Szepesfalvy emlékeztetett arra, hogy a Tisza Pártot 2024-es választásokon választották be a szavazók, akik jelentős változást szerettek volna. A választók többsége Karácsony Gergelyre szavazott, mivel korábban Vitézy Dávidot sokan fideszes politikusként ismerték. Kifejezte aggodalmát, hogy a Tisza-frakció mikor fog nagyobb bátorsággal részt venni a városvezetésben és a transzparencia biztosításában.
Szepesfalvy úgy véli, hogy a Fidesz budapesti frakciója nem kíván teljesen elzárkózni az országos politikától, mivel a fővárosi ügyek mindig is összefonódtak a nemzeti kérdésekkel. Hangsúlyozta, hogy a helyi problémák ismerete fontos, és szeretné, ha ez a tudás is megjelenne a közgyűlés munkájában. Kiemelte, hogy a külvárosokban élők problémái – például az infrastruktúra, utak és közlekedés fejlesztése – háttérbe szorultak az ideológiai viták közepette.
Beszélt arról is, hogy a város folyamatosan arra kéri a lakókat, hogy csökkentsék autóhasználatukat, miközben emelik a parkolási díjakat és csökkentik az áthaladó forgalom lehetőségeit. Példaként említette a Nagykörút kerékpáros fejlesztését, a Bajcsy-Zsilinszky úti forgalmi sávok megszűnését, illetve a Budafoki úton történt sávcsökkentéseket.
Forrás www.origo.hu
