A Semmelweis Egyetem együttműködik a nyomozókkal.

A Semmelweis Egyetem együttműködik a nyomozókkal.

Semmelweis Egyetem fényreklámja a Nagyváradi téri épületén. (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)

„2026. június 24-én, 14:00 órakor rendőri intézkedés történt a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Hematológiai Klinikáján. Az intézmény vezetője tájékoztatása szerint a rendőrségi akció egy klinikai vizsgálat kapcsán indult nyomozáshoz kapcsolódik. A Semmelweis Egyetem teljes mértékben együttműködik a nyomozó hatóságokkal” – közölte az egyetem, miután szerdán több rendőri egység is megjelent az intézmény központi épületénél. A Portfolio beszámolója szerint az ORFK kommunikációs osztálya nem részletezte, hogy miért zajlott le az akció, csak annyit mondtak, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Hivatala hajtott végre helyszíni nyomozati tevékenységet egy folyamatban lévő büntetőeljárás keretein belül.

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a Facebookon szerdán arról írta, hogy a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz művelet a egészségügyben is megvalósul. „Ez nem kampány, hanem világos kormányzati irányelv: a tisztességes egészségügyi dolgozókat megvédjük, a visszaéléseket pedig felderítjük és megszüntetjük.” Nem világos, hogy van-e összefüggés a rendőrségi akcióval. A Portfolio megjegyezte, hogy a rendőrség nem az egyetem orvosi részlegéhez, hanem az adminisztratív központhoz vonult ki, és valószínűleg nem hálapénzes ügyről van szó, mert azt a Nemzeti Védelmi Szolgálat szokta kivizsgálni.

Forrás hang.hu