Szombaton felvonulást tartanak a fővárosban, ami miatt forgalomkorlátozásokra kell készülni, a közlekedési zavarok a tömegközlekedést is érintik – tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-t.
A Közlekedési Központ értesítése szerint szombaton 11.30-tól forgalmi korlátozások várhatók az Andrássy út, Bajcsy-Zsilinszky út, Deák Ferenc tér, Károly körút, Astoria, Kossuth Lajos utca, Szabad sajtó út, Erzsébet híd, Döbrentei tér, Attila út, Mikó utca és Vérmező útvonalon. A felvonulás miatt 16.30 és 19.30 között a Kodály köröndtől Kossuth térig, az Andrássy út, Bajcsy-Zsilinszky út és Alkotmány utca útvonalon 15-30 perces szakaszos forgalomkorlátozásra lehet számítani; az érintett BKK-járatok módosított útvonalon közlekednek.
A gyülekezési törvénynek megfelelően május végén a rendőrségen bejelentették az idei rendezvényt, és bár megtartják, a szervezők szerint „a rendszerváltás nem teljes a gyülekezési törvény helyreállítása, vagy a 33-as törvény eltörlése nélkül”. Magyar Péter ezzel kapcsolatban kijelentette, „jelenleg nyilvánvaló, hogy a gyülekezést meg lehet tartani, senki nem akadályozza ezt”, valamint „ha javasolják, hogy a jogszabály módosuljon, hogy a helyzet egyértelmű legyen, akkor módosítani tudjuk”.
Emlékezetes, hogy a parlament 2025 márciusában fogadta el a törvényjavaslatot, amely betiltotta a Pride-ot és hasonló rendezvényeket. Tavaly sikerült megrendezni a Budapest Pride-ot, amely a legnagyobb ilyen esemény lett a főváros történetében, azonban a törvény értelmében büntetőeljárás indult Karácsony Gergely ellen, de ezt a bíróság felfüggesztette.
Forrás 24.hu
