„A nyári hőségben mindannyian hozzájárulhatunk ahhoz, hogy a villamosenergia-ellátás biztonságos és zavartalan maradjon. Ehhez nem szükségesek nagy áldozatok, csupán néhány tudatos döntés. Kérjük, hogy az esti 18 és 21 óra közötti időszakban csökkentsük az áramfelhasználást” – mondta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter a lakosságnak.
Panikkal nincs teendő, a miniszter hangsúlyozta, hogy a „magyar villamosenergia-rendszer szakemberei folyamatosan dolgoznak azon, hogy a folyamatos ellátás biztosított legyen mindenki számára. Egy kis figyelemmel mi is támogathatjuk ezt a munkát.”
Kapitány kiemelte, hogy különösen az esti 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes fokozottan figyelni az áramfelhasználásra. Ha lehetőség van rá:
– Ezekben az órákban csökkentsük a légkondicionálók használatát, helyette éjszaka vagy hajnalban hűtsük le otthonunkat.
– Érdemes a különböző eszközök (laptopok, telefonok, elektromos autók) töltését, valamint a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését a későbbi órákra, 21 óra utánra időzíteni.
Forrás hvg.hu
