Tényi István feljelentést tett Magyar Péter ellen hivatali visszaélés gyanújával, mivel kifogásolta a politikus nyilatkozatait az aranykonvoj ügyével kapcsolatban. A Magyar Nemzet beszámolója szerint a feljelentés azt állítja, hogy Magyar Péter túllépte hatáskörét, amikor utasításokat adott és ultimátumokat fogalmazott meg.
Tényi a Fővárosi Nyomozó Ügyészséghez fordult, mivel véleménye szerint elfogadhatatlan, hogy egy politikai figura határidőket szabhasson és utasítást adjon a legfőbb ügyésznek egy folyamatban lévő nyomozás jelentésével kapcsolatban.
A beadvány hangsúlyozza, hogy Magyar Péter kijelentései hivatali visszaélés gyanúját vethetik fel, mivel azok támadják az ügyészek törvényes tevékenységét is. A feljelentés említi, hogy a miniszterelnök lemondásra vonatkozó követelése jogi problémákat is felvet.
A Legfőbb Ügyészség már reagált az ügyre, hangsúlyozva, hogy az ügyészség független és a kormánynak nincs jogköre utasítást adni. Azt is kiemelték, hogy az ügyészség az igazságszolgáltatás önálló szereplője, amely kizárólag a törvényeknek alárendelten működik.
A politikai reakciók között a Fidesz közleményében arra figyelmeztetett, hogy az ügyészség függetlensége alkotmányos elv, és a miniszterelnök nem rendelkezhet a legfőbb ügyész felett. A párt szerint, ha mégis ilyen nyomás alatt áll a legfőbb ügyész, súlyos jogállami aggályokat vethet fel.
A beadvány rámutatott arra is, hogy a miniszterelnök magatartása veszélyeztetheti a jogállamot és a jogbiztonságot. A hatóságok eddig nem jelezték, hogy indítanak-e nyomozást az ügyben.
Forrás www.origo.hu
