Az újra tartalékos állományba visszavett Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter egy rövid videóban jelentette be, hogy nem fog felvenni jövedelmet a tartalékos szolgálatából. Továbbá elmondta, hogy sikeresen átment az ejtőernyős orvosi vizsgálaton, így hamarosan repülésre is kész lesz.
Elődje, Szalay-Bobrovniczky Kristóf tavaly december 8-án mentette fel a korábbi vezérkari főnököt a tartalékos jogviszonyából, részben a fegyverviselési botránya és egy incidens miatt, amikor egy újságírót meglökött.
Ruszin-Szendi viszont nem sokáig várakozott, mielőtt Sándor Zsolt vezérkari főnök visszavette a politikust a tartalékosok közé. Az, hogy egy miniszter katonai szolgálatra jelentkezik, mennyire kedvező, arról részletesebben is írtunk.
Forrás hvg.hu
