Skrabski Fruzsina: „Átvert minket a Fidesz”

Skrabski Fruzsina: „Átvert minket a Fidesz”

Sajnos a Fidesz átvert minket – mondta Skrabski Fruzsina, Novák Katalin korábbi tanácsadója, amikor megosztotta Sebes Gábor volt fideszes önkormányzati képviselő posztját a Facebookon. Szerinte a Fidesz nemzeti tőkésosztályt ígért, de valójában csak saját vagyonát gyarapította, és lehet, már megegyezett a Tiszával.

Sebes Gábor említette, hogy a Demokratikus Koalíció (DK) vezetése erényesebb, és a választások után vállalja a felelősséget, míg Orbán Viktor gyorsan nekilátott a Fidesz „megújításának”. Kérdések merülnek fel, hogy milyen elvek alapján és ki jogosította fel erre, ugyanis a Fidesz nem magántulajdon, hanem választott testületek irányítják, amelyek elvesztették legitimitásukat.

Skrabski megjegyezte, hogy a Fidesz nemzeti tőkésosztály helyett „a legrosszabb Fidesz lett”, de reméli, hogy a kialakult káoszból egy új formáció fog emelkedni, bár kérdéses, ki vállalja a politikai szerepvállalást ezután.

Sebes a Fidesz média rendszerének lebontását kritizálta, azt állítva, hogy eddig a pofátlan meggazdagodást azért tűrték el, mert a Fidesznek is szüksége van anyagi támogatásra.

„Most már világos, hogy csak elhallgattattak minket. Navracsics és Ferencz Orsolya felszólították a NER-oligarchákat, hogy nyissák ki pénztárcájukat, Orbán viszont csendben maradt” – tette hozzá Sebes.

Egyébként Skrabski nemrégiben Sulyok Tamás köztársasági elnök mellett tüntetett a Sándor-palotánál.

Forrás hvg.hu