Szántó Dávid egykori sportriporter államtitkár lett.

Szántó Dávid egykori sportriporter államtitkár lett.

Szántó Dávid, a rövidpályás úszó-világbajnokság szervezőbizottságának ügyvezetője, a Duna Arénában tartott sajtótájékoztatón beszél a versenyről 2024. szeptember 2-án – Fotó: Máthé Zoltán / MTI

Tedd meg a lépéseket a Telex megbízhatóságának biztosítása érdekében!

Szántó Dávid, aki korábban sportriporter volt, most a sportért felelős államtitkárság helyettes államtitkáraként tevékenykedik – jelentette a 24.hu. Az utóbbi években a Magyar Úszószövetség nemzetközi igazgatójaként dolgozott.

A 45 éves szakember pályafutását a köztévé után a Digi Sportnál folytatta, majd a 2017-es budapesti vizes világbajnokság versenyigazgatója lett. 2018-ban Wladár Sándor elnök felkérésére csatlakozott az úszószövetséghez.

A bejelentést a 2027-es budapesti vizes világbajnokság sajtótájékoztatóján Kálnoki Kis Attila tette.

Május végén a sportügyekért felelős államtitkárként Pósfai Gábor belügyminiszter kérte fel Kálnoki Kis Attilát, aki a 24.hu munkatársa volt.

Kálnoki Kis Attila sportújságíró, médiaszakember és egykori élsportoló, aki a 24.hu egykori főmunkatársa. Pályafutását a magyar öttusa-válogatott tagjaként kezdte, ötödik helyezett volt az olimpiai versenyen, ötszörös világbajnok, háromszoros Európa-bajnok és tizenötszörös magyar bajnok, az UTE örökös bajnoka. Korábban a Nemzeti Sport és a Sport24 főszerkesztőjeként, valamint a Centrál Médiacsoport munkatársaként dolgozott.

Partnereinktől

Tedd meg a lépéseket a Telex megbízhatóságának biztosítása érdekében!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu