„Most valóban a vidék fejlődése következik!” – így indította Vitézy Dávid közlekedési szaktárca pénteki Facebook-bejegyzését, amelyben bejelentette, hogy újra elindítják a vasúti személyszállítást Komló és Tiszaújváros irányába.
„Míg Lázár János a vidék fellendítéséről beszélt, valójában vidéki városokat fosztott meg a kötöttpályás közlekedéstől. Ezt a hibát most javítjuk ki” – mondta Vitézy.
A bejelentés szerint augusztus 1-jétől Dombóvár és Komló, valamint szeptember 1-jétől Miskolc és Tiszaújváros között újra elérhető lesz a vasúti személyszállítás. Mindkét vonalat 2023 augusztusában záratták be Lázár János által, nyolc másikkal együtt.
A Dombóvár és Komló köztti vonalon Vitézy április végén különvonattal, civilek társaságában utazott. Akkor kijelentette, hogy véget ért a vasútrombolás időszaka, és mostantól a vasút fejlesztésének időszaka következik Magyarországon. Hangsúlyozta, hogy sok feladat vár rájuk, de az első prioritások között lesz a Komló és Dombóvár közötti vasútvonal újraalapozása.
Kép: HVG / Cabrera Martin
Forrás hvg.hu
