A várakozások szerint az Országgyűlés Művelődési Bizottsága szerdán ülésezik, hogy kijelölje az ideiglenes vezetőséget. Ezen időszak alatt az intézmények helyettes vezérigazgatói látják el a vezetési feladatokat – tájékoztatott Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán.
Ahogyan korábban is említettük, szombaton a közmédia vezetőinek megbízatása megszűnt, miután a médiatörvény módosítása megjelent a Magyar Közlönyben.
A pénteken kihirdetett törvénymódosítás értelmében Koltay András, a médiatanács elnöke, a testület tagjai, Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezetője, valamint Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója is elvesztette pozícióját.
Az ideiglenes vezetést várhatóan szerdán nevezik ki, amely őszig fogja irányítani a közmédiát, addigra pedig megválasztják az új, végleges vezetőséget, valamint a kormány vállalta, hogy addigra lezárják az elmaradt társadalmi vitát is.
Forrás hvg.hu
