Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője, felesége ügyében növekvő feszültség tapasztalható a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség (MRGSZ) körül. Az MRGSZ vezetése június 29-re rendkívüli közgyűlést hívott össze, de sokan kifogásolják ezt a lépést, és az egyik tagszervezet vezetője törvényességi eljárást kezdeményezett.
A Szabad Európa tavaly decemberben tette közzé, hogy több ritmikus gimnasztikával foglalkozó élsportoló jelezte, hogy egy, jó kapcsolatokkal rendelkező szakember éveken át bántalmazó módon bánt velük. A Népszava később pontosította, hogy Deutsch-Lazsányi Erikáról van szó, akit sokáig a sportág meghatározó alakjának tartottak. Magatartása miatt több válogatott sportoló is elhagyta a sportágat. Érdekesség, hogy ő a közelmúltban a férjével, Deutsch Tamással együtt képviselte Magyarországot a párizsi olimpián.
A sportolók panaszai alapján a nemzetközi tornászati etikai szervezet vizsgálatot indított, amelynek során már több tornászt meghallgattak.
A Magyar Hang beszámolója szerint Lazsányi egy hónapja lemondott az MRGSZ Technikai Bizottságának elnöki posztjáról. Különböző volt válogatott tornászok és egy szülő is nyíltan beszéltek a ritmikus gimnasztikában tapasztalt visszaélésekről. Az utóbbi időben az MRGSZ 22 klubjának vezetősége rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezte, a bizalmatlanság miatt. Az MRGSZ azonban a közgyűlést a jövő hétfői dátumra tűzte ki, amelyet többen túl korainak tartanak, és azt is kritizálják, hogy a meghívóban nem szerepel a tisztújítás napirendi pontként. Az MRGSZ védte döntését, és azt állította, hogy a napirendet az elnökség határozza meg.
Az MRGSZ-re érkező levelekben azt állítják, hogy Deutsch Tamás kapcsolatai dominálják az MRGSZ vezetését, ezzel védve feleségét a kritikáktól és esetleges vizsgálatoktól. Ezenkívül figyelmeztetnek arra is, hogy a Deutsch-Lazsányi Erikát ért vádak büntetőjogi következményekkel járhatnak.
A Magyar Hang megkereste Deutsch Tamást az ügy álláspontjáról, de választ nem kapott, ahogyan felesége sem reagált érdemben a feltett kérdésekre.
A klubvezetők nyílt levele hangot ad az MRGSZ elnökségével szembeni bizalmatlanságnak, és hangsúlyozzák, hogy egy igazságos és átlátható sportági vezetésre van szükség, amelyet nem politikai vagy gazdasági érdekek irányítanak. Kijelentik, hogy az elmúlt években elkövetett igazságtalanságok nem maradhatnak következmények nélkül, és arra törekednek, hogy egy új, megbízhatóbb elnökséget válasszanak.
Forrás hang.hu
