Három ember eltűnt a Dunában, egy holttestet találtak.

Három ember eltűnt a Dunában, egy holttestet találtak.

Szombaton három ember tűnt el a Dunában; egyikük holttestét már megtalálták, de kettőt még keresnek – tájékoztatott a Budapesti Rendőr-főkapitányság. Egy fiatal férfit találtak meg Iváncsa közelében, de az életét már nem tudták megmenteni. Jelenleg keresik azt a férfit, aki a XI. kerületi Kopaszi-gátnál, és a 26 éves férfit is, aki Bajánál merült el a vízben.

Volt, aki úszni akart, mások csak besétáltak a vízbe, és volt, aki egy labdáért ment a Dunába. „Közös vonásuk, hogy egyikük sem számolt azzal, hogy nem tér vissza a partra” – írták.

A folyóvizek rendkívül kiszámíthatatlanok: az erős áramlatok gyorsan elragadhatnak, a meder hirtelen mélyülhet, és a víz alatti akadályok, mint az örvények és uszadékfák, megnehezítik a kijutást. A hideg víz izomgörcsöket vagy légzési reflexet válthat ki, így még a jó úszók is percek alatt bajba kerülhetnek – figyelmeztetett a BRFK.

Forrás 24.hu