HungaroMet: Megdőlt a napi melegrekord!

HungaroMet: Megdőlt a napi melegrekord!

„13 órakor már biztosan tudjuk, hogy a mai napra vonatkozó legmagasabb hőmérsékleti rekord megdőlt! Kíváncsiak vagyunk, meddig emelkedhet még a hőmérséklet” – írta a HungaroMet Nonprofit Zrt. a közösségi médiában, bár az új rekord pontos értékét nem hozták nyilvánosságra.

A HungaroMet weboldala szerint 13 órakor 39 fokot mértek Budapest északi részén. Az eddigi legmelegebb hőmérséklet 37,5 Celsius fok volt, amelyet 1994-ben regisztráltak Örkényben. Mint arról már beszámoltunk, az extrém hőség miatt szombattól országszerte harmadfokú hőségriadót hirdetett ki az országos tiszti főorvos.

Forrás 24.hu