Iványi Gábor: A Budapest Pride legyen a szabadság ünnepe!

Iványi Gábor: A Budapest Pride legyen a szabadság ünnepe!

Iványi Gábor és felesége a 2025-ös Budapest Büszkeség felvonuláson (Forrás: MET)

„Mindenki emlékszik, milyen hatalmas ünneppé vált tavaly a főváros által szervezett Budapest Büszkeség szabadságünnep. A Pride eddig elsősorban a nemi irányultságuk miatt diszkrét csoportok melletti kiállásként indult, és azt akartuk kifejezni, hogy senkit nem ítélünk el, és mindannyian egyenlők vagyunk” – olvasható Iványi Gábor, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség lelkészének üzenetében, amelyet a Pride résztvevőinek címzett. Ezen kívül emlékeztet arra, hogy a tavalyi rendezvény betiltása új jelentéssel töltötte meg az eseményt, és soha nem látott tömeg állt ki a gyülekezési jogért, a demokráciáért és az összes elnyomott kisebbség emberi jogaiért.

„Kívánom, hogy a mai Budapest Pride is a tavalyi öröm és összetartozás szellemében teljen – immár az eredeti nevén, és legyen a szabadság, szeretet, elfogadás, szolidaritás, és egyenlő emberi jogok ünnepe a jövőben is” – írja Iványi Gábor.

Forrás hang.hu