Kapitány István kéri, 18-21 óra között ne használjuk a klímát.

Kapitány István kéri, 18-21 óra között ne használjuk a klímát.

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter arra kérte a lakosságot, hogy a nyári melegben, különösen az esti 18 és 21 óra közötti időszakban csökkentsék a villamosenergia-fogyasztásukat a rendszer terhelésének mérséklése érdekében.

A miniszter hangsúlyozta, hogy a villamosenergia-ellátás biztonságának megőrzéséhez nem szükségesek nagyobb lemondások, elegendő néhány tudatos döntés is. Javasolta, hogy a legnagyobb fogyasztású időszakban a háztartások halasszák el az energiaigényes tevékenységeket.

Emellett Kapitány István azt ajánlja, hogy 18 és 21 óra között csökkentsék a klímaberendezések használatát, és inkább éjszaka vagy hajnalban hűtsenek, valamint a laptopokat, mobiltelefonokat és elektromos autókat a töltéssel, valamint a nagy energiafaló háztartási gépek használatát is 21 óra után végezzék. A miniszter megjegyezte, hogy a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei folyamatosan azon dolgoznak, hogy minden fogyasztónak biztosítsák a zavartalan ellátást, és hozzátette, hogy 18 és 21 óra között néhány apró döntés is jelentős hatással lehet.

Forrás hang.hu