Állítsd be a Telexet megbízható hírforrásnak!
Véget ér Konkoly Norbert moszkvai nagyköveti mandátuma, értesült a HVG, ami egybeesik a Telex információival. Konkoly 2018 óta tölti be ezt a posztot, korábban már hosszabbították meg a megbízatását.
A moszkvai nagykövet mellett más, rangos pozícióból is visszahívták a nagyköveteket; információink szerint a washingtoni és londoni nagykövet megbízatása is véget ért, továbbá a HVG szerint Györkös Péter berlini nagykövetet szintén visszarendelték.
Orbán Anita külügyminiszter pénteken Facebook-oldalán jelentette be, hogy 37 misszióvezetőt rendelnek haza. Ahogy korábban említettük, a Telex információi szerint a visszahívott nagykövetek közé tartozik:
- Csiszár Jenő (Olaszország, Milánó)
- Vitézy Anna Zsófia (Kolumbia, Bogota)
- Szarka Gábor Levente (Algéria, Algír)
- Oszama Ibrahim Naffa (Irak, Bagdad)
- Takács Szabolcs Ferenc (Washington, USA)
- Kumin Ferenc (Egyesült Királyság, London)
- Nagy Gábor Tamás (Új-Zéland, Wellington)
- Fülöp Viktor Géza (Dél-Afrikai Köztársaság, Pretoria)
A külügyminiszter közölte, hogy a változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, más esetekben pedig az célja, hogy Magyarország érdekeit olyan nagykövetek képviseljék, akik az új külpolitikai prioritások mentén hitelesen és hatékonyan tudják támogatni hazánkat. Orbán Anita posztja hangsúlyozta, hogy a személyi változások célja a szakmai megújulás, valamint egy professzionális diplomáciai kar kialakítása.
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható hírforrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!
Forrás telex.hu
