Pais János a megszűnt becsvölgyei Fészek sörözőben készített fotója (Forrás: Deutsche Welle)
A kocsma régen a falvak közösségi élete színtere volt. Azonban a kis települések elnéptelenedésével párhuzamosan a kocsmák száma is folyamatosan csökken: számosságuk már ezrekre rúg, mára alig több mint 10 ezer működik belőlük. Ezt a jelenséget a kormányzati intézkedések sem tudják megakadályozni. A Deutsche Welle három zalai faluban járt, ahol a lakók megosztották, hogy az internet és a dohányboltok elterjedése szintén közrejátszott ebben a folyamatban.
Ez a tendencia nemcsak a falvakat érinti, a Magyar Hang nemrégiben egy riportot közölt a megszűnő szegedi kocsmákról is.
Forrás hang.hu
