A Szigetszentmiklóson eltűnt kisfiú holttestét a Bucka-tóban találták.

A Szigetszentmiklóson eltűnt kisfiú holttestét a Bucka-tóban találták.

Az éjszaka folyamán a Bucka-tóban rátaláltunk a Szigetszentmiklóson eltűnt ötéves autista gyermek holttestére – írta a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat a közleményében.

A szolgálatot pénteken, a késő délutáni órákban értesítették a Pest megyei rendőrök, miután arról kaptak hírt, hogy a településen eltűnt a gyermek. Először a település területén belül indultak a keresésre, amelybe több mint száz helyi lakos, civil kereső, polgárőrök, önkéntes tűzoltók és kutató-mentő csoportok is bekapcsolódtak.

A szolgálat munkatársai a kereséshez személykövető kutyákat kértek a Mantrailing Akadémia Alapítványtól. A mentesítési munkálatok során az utolsó biztosan ismert helytartózkodástól számított másfél kilométeres körzetet átvizsgálták, beleértve a környező utcákat és a fás, bokros, erdős területeket is.

Végül a Kárpát 4×4 Kutató-Mentő Egyesület jelentette, hogy vízfelszínen gyermekméretű papucsokat találtak.

A rendőrségi adatgyűjtés során bekért kamerakép és a kutyák iránymutatása, valamint a papucsok megtalálása sajnos a legrosszabb forgatókönyvet valószínűsítette. A tó átvizsgálását szonártechnika segítségével végezték, és sajnos megtalálták a keresett gyermek holttestét – áll a közleményben.

Forrás hvg.hu