Egy eltűnt idős férfit kerestek, de csak a holttestét találták.

Egy eltűnt idős férfit kerestek, de csak a holttestét találták.

Az alábbiakban átírtam a szöveget más szavakkal:

„Egyesületünk ezúton is kifejezi legmélyebb együttérzését az elhunyt családjának” – közölte a Szomolyai Önkéntes Tűzoltó Egyesület a közleményében, amelyben jelezte, hogy a rendőrség kérésére részt vettek egy 71 éves férfi keresésében, aki szombat délelőtt eltűnt Mezőkövesd környékén.

A férfi eltűnését a Mezőkövesdi Rendőrkapitányságon szombaton 10 órakor jelentették, mivel úgy tudni, hogy autóval távozott ismeretlen irányba, ezért a nyomozás első lépéseként az autót próbálták meg felkutatni.

„A keresés elindítása után azonnal elkezdtük az akció megszervezését. A Szomolya/Erdő földi egységünk három fővel azonnal útnak indult a megkeresési helyszín felé. Hogy a nehezen járható területen is hatékonyan tudjunk mozogni, a Szomolya/Quad is a helyszínre érkezett. Emellett a Szomolya/Repülő légi egységünk is a levegőbe emelkedett, hogy a felderítést támogassa, míg a Tiszabábolna Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjai is a helyszínre siettek” – számoltak be a keresésről.

Az autót hamarosan megtalálták, de a férfi nem volt ott, így a keresést a közeli erdős területen folytatták. A közös keresés során rátaláltak a férfire, de sajnos már nem tudták megmenteni az életét. Mivel a terület rendkívül nehezen megközelíthető volt, egyesületünk tagjai és a tiszabábolnai önkéntes tűzoltók megtisztították a sűrű és fás részt, ezzel biztosítva az utat az Országos Mentőszolgálat munkatársainak, hogy be tudjanak jutni a helyszínre, majd segítettünk a férfi kiemelésében is – tették hozzá.

Forrás 24.hu