Elsőfokú vízkorlátozás kezdődik Pátyon.

Elsőfokú vízkorlátozás kezdődik Pátyon.

Elsőfokú vízkorlátozást vezetnek be a Pest megyei Pátyon – olvasható a község Facebook-oldalán, ahol körülbelül kilencezer ember él. A településen tegnap rekordot döntött, több mint 2500 köbméter víz fogyott. Ezzel szemben a szennyvíztelepre csupán 900 köbméter szennyvíz érkezett, ezért megállapították, hogy a felhasznált víz jelentős része öntözésre és más, nem szükséges célokra lett felhasználva.

A bejegyzésben közlik, hogy a nappali locsolási tilalom ideje alatt – reggel hat és este tíz között – tilos a vízközműből vételezett ivóvíz használata a következőkre:

– Magán- és közterületi kertek, parkok öntözése
– Úttestek locsolása/tisztítása
– Gépjárművek mosása
– Medencék feltöltése
– Kerti zuhanyok, teraszpárásítók és más külső hűtőberendezések használata

A Daköv Kft. tájékoztatása szerint azon településrészeken, ahol ma először van vízkorlátozás, ott a vízellátás újraindul, tehát hat óránál tovább sehol nem lehet vízhiány. Azt is hozzátették, hogy akiknek nincs otthon ivóvizük, különösen az idősek és mozgáskorlátozottak, hívhatják a pátyi önkormányzati rendészet ügyeleti számát, akik segítenek palackozott ásványvíz biztosításában.

A hőség kedden éri el csúcspontját, a hidegfront pedig csütörtökön várható. Magyar Péter a közszolgáltatók számára otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől.

Forrás 24.hu