Egy miskolci pap alaptalan vádak célpontjává vált névtelen plakátokon, értesítette az Egri Főegyházmegye vasárnap reggel. Az írás szerint május végén értesültek a plakátokról, amelyek egy olyan klerikust vádoltak meg súlyos, kiskorúak sérelmére elkövetett visszaélésekkel, aki korábban a főegyházmegye területén szolgált.
A plakátokon az szerepelt, hogy egy volt selyemréti római katolikus pap „hosszú ideig prostituált” egy 16 éves lányt, akit titokban a plébánián bújtatott, ahol „bűnös viszonyt folytattak”. A sokszorosított szöveg azt állítja, hogy a pap a lányt 15 éves kora óta molesztálta és elszigetelte a családjától. Az Egri Főegyházmegye azonnal vizsgálatot indított, miután értesült az ügyről, és teljes mértékben együttműködött a hatóságokkal, akiknek rendelkezésre bocsátják az elérhető információkat.
A plakátokon megfogalmazott vádak „minden alapot nélkülöznek” – hangsúlyozták, hozzátéve, hogy a plakátokat valószínűleg olyan egyén készítette, aki korábban személyes konfliktusba keveredett a papal és másokat is alaptalanul vádolt meg.
A pap polgári hatóságoknál feljelentést tett rágalmazás miatt, míg a főegyházmegye a vonatkozó előírások betartásával továbbítja a vizsgálati anyagot az Apostoli Szentszéknek. Az Egri Főegyházmegye kiemelten kezeli gyermekvédelmi rendszerének és irányelveinek folyamatos felülvizsgálatát és fejlesztését – olvasható a közleményben.
Forrás www.origo.hu
