A Momentum Mozgalom a hétvégén tisztújító kongresszusán új elnököt választott. A párt tagjai Szilas Kincsőt, Kispest önkormányzati képviselőjét és a Momentum nőügyi csoportjának eddigi vezetőjét bízták meg a párt irányításával.
Szilas Kincső hangsúlyozta, hogy „nem fogadhatjuk el, hogy a Fidesz és a Mi Hazánk legyen a Tisza egyedüli ellenzéke.” Ő úgy véli, hogy a két párt nem megfelelő a kormány demokratikus ellenőrzésére, ezért, ahogy a választások előtt a Momentum hátralépett az ország érdekében, most ideje előre lépni, mert a párt „Magyarország egyetlen konstruktív ellenzéki pártja”.
Szilas Kincső, az új elnök, Rúzsa András zuglói polgármester mellett, aki eddig a párt elnöke volt.
A politikus az utóbbi években kispesti önkormányzati képviselőként tevékenykedett, emellett a Momentum nőügyi csoportját irányította.
(A nyitókép csupán illusztráció.)
Forrás hvg.hu
