Hollósy András, Miskolc alpolgármestere (Pont Mi Egyesület – Fidesz–KDNP), lemondását nyújtotta be, és szeptember 1-jétől a város önkormányzati képviselőjeként folytatja karrierjét – tájékoztatott az MTI.
Hollósy áprilisban a Fidesz országgyűlési képviselőjelöltjeként indult Borsod-Abaúj-Zemplén megye 2-es választókerületében, de a Tisza Párt helyi jelöltje, Czipa András nyert a szavazatok 60,31%-ával, míg Hollósy 31,22%-ot kapott.
A Miskolci közgyűlés csütörtöki ülésén Hollósy úgy fogalmazott, hogy a választási kudarc után értékelte a helyzetet. Úgy vélte, a választók világos mandátumot adtak a Tisza Pártnak, amiből mindenki számára levonható következtetés. Köszönetet mondott a több mint 16 ezer támogató szavazójának, és hangsúlyozta, hogy nem akarja hátr way me tartani Miskolc fejlődését, anyagi forrásokat keresni, vagy a közelgő új kormányzattal való sikeres tárgyalásokat akadályozni.
Hozzátette, hogy Tóth-Szántai József polgármesterrel megegyeztek, hogy a folyamatban lévő ügyek lezárása után augusztus 31-ig átadják a következő alpolgármesternek a feladatokat. Hollósy szeptembertől önkormányzati képviselőként kíván dolgozni, és részt venni a helyi patrióta közösség újjászervezésében.
A miskolci polgármester szerda éjjel a Facebook-oldalán arról is beszámolt, hogy Hollósy mellett Bajusz Gábor, a Fidesz helyi frakcióvezetője is lemondott. Tóth-Szántai József mindkét lemondást elfogadta. A közgyűlésen bejelentette azt is, hogy Czinkné Sztán Anikó önkormányzati képviselő kilép a Fidesz frakciójából, és függetlenként folytatja a munkáját.
Forrás telex.hu
