A LMBTQ-szervezetek lelkesen üdvözölték Magyar Péter korábbi pride-ra vonatkozó nyilatkozatát, de úgy tűnik, hogy nem álltak meg ennyinél – számolt be a Mandiner. Számos szervezet szerint a kormányváltás lehetőséget adhat olyan jogszabályi változtatásokra, amelyek korábban nem kerülhettek napirendre.
Több NGO is az LMBTQ-jogok kiterjesztését sürgeti. A Soros-féle aHang egy petíciót indított, amelyben Kátai-Németh Vilmos szociális miniszterhez fordult.
A kérdésük az, hogy a kormány módosítsa az örökbefogadási szabályokat, hogy az azonos nemű párok is egyenlő eséllyel örökbefogadhassanak gyermeket. Érvelésük az, hogy az örökbefogadás szempontjából nem a szülők neme vagy szexuális orientációja a fő, hanem az, hogy milyen biztonságos, szeretetteljes és stabil környezetet tudnak biztosítani a gyermeknek. A szervezet bírálta a korábbi előírásokat, amelyek hátrányosan érintették az azonos nemű párokat.
Az Amnesty International szintén sürget jogszabály-módosításokat ebben az ügyben: szakpolitikai ajánláscsomagot állítottak össze a Tisza-kormány számára. Céljuk, hogy megszűnjenek az azonos nemű párokat hátrányosan érintő jogi megkülönböztetések, valamint lehetővé váljon számukra a házasságkötés és az örökbefogadás.
A javaslatok több jogszabályt is érintenek, beleértve az Alaptörvényt, a Polgári törvénykönyvet és a házassági névviselés szabályait. Az Amnesty szerint a választások eredménye új politikai helyzetet hozott, ami lehetőséget teremt a korábbi kormányzati gyakorlat felülvizsgálatára.
Forrás www.origo.hu
