Gyurcsány Ferenc kétlaki életet fog élni ősztől, ugyanis nemcsak Zuglóban, hanem a Nógrád vármegyei Ecsegen is fogja tölteni az idejét – számolt be róla a Facebookon az egykori miniszterelnök.
Gyurcsány Ferenc leszögezte, fia, Marci miatt egyelőre nem tudnak teljesen elszakadni a fővárostól, ám ősszel Zuglóba költöznek, egy, a múlt század elején épült bérház egyik lakásába. Egyúttal kijelentette, hogy amikor csak lehet, Ecsegen fogja tölteni az idejét.
A múlt héten megvettünk egy régi, nagyjából kétszáz éves, egykori malomépületet. A száz négyzetméteres házon és a telken lesz elég munka, amit most kifejezetten várok is. Olvasás és írás mellett a következő pár évben ezzel fognak telni az ecsegi napjaink
– részletezte a Demokratikus Koalíció (DK) volt elnöke, aki szerint Ecsegben van valami különös sűrűség, a falu mögött pedig hosszú történet áll. Elárulta, az egykori Gyenes-féle vízimalom épülete már régóta lakóházként funkcionált, és ez a következőkben sem lesz másképp. Jelezte, nem fognak bezárkózni, és élni fognak a faluban és a faluval.
Hosszú távon az életvitelszerű letelepedés a cél
Gyurcsány Ferenc költözése már régóta terítéken volt, a híreket pedig Baráth Éva is megerősítette.
Ma abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy személyesen is találkozhattunk, és egy rövid, kötetlen beszélgetés keretében egyeztettünk a jövőt illetően. A Miniszterelnök úr tájékoztatást adott arról, hogy bár a közeljövőben még nem tervezik az életvitelszerű letelepedést, hosszú távon ez a szándékuk. Jelezték továbbá, hogy a jövőben részt kívánnak venni a település életében, és látogatni fogják a közösségi rendezvényeket.
– fogalmazott Ecseg polgármestere a Facebookon még múlt csütörtökön.
(Borítókép: Gyurcsány Ferenc 2026. június 12-én. Fotó: Tövissi Bence / Index)
Izgalmas történetek, rejtett kincsek, érdekes épületek – nem csak budapestieknek.
MEGVESZEM

Olvasd tovább itt: index.hu
